Charakterystyka rasy buldoga francuskiego

Pobierz

Mają dużą, masywną głowę z bardzo krótką kufą i stojącymi, zaokrąglonymi na końcach uszami.. Co prawda każdy ma swoją ulubioną rasę psa, ale może również przekonać się do innej co właśnie próbuję zrobić pisząc ten poradnik.Buldog francuski to przyjacielsko usposobiony towarzysz dzieci i dorosłych, który bezgranicznie kocha swoją rodzinę i zrobi dla niej wszystko.. Rys historyczny Buldogi francuskie, jak nazwa wskazuje, wywodzą się zBuldogi francuskie są przykładem małych molosów, pochodzą w linii prostej od buldogów angielskich, ale nie odziedziczyły niektórych predylekcji do chorób dla nich charakterystycznych.. Do cechy charakterystycznej należy też sympatia skierowana do dzieci.Buldog francuski ze swoją kompaktową i przysadzistą budową ciała sprawia wrażenie muskularnego i silnego psa.. Charakterystyczne, duże uszy i krótki ogon zdecydowanie wyróżniają go od innych przedstawicieli gatunku.. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na to, że popularność buldoga francuskiego stała się dla tej rasy i błogosławieństwem, i przekleństwem.Wbrew nazwie buldog francuski pochodzi z Anglii.. Przodkami rasy były angielskie buldogi, które przywieźli ze sobą pracownicy z Anglii.. Jego kwadratowa głowa, wyprostowane uszy i spłaszczona kufa sprawiają, że czasami wygląda na zrzędliwego, co jest absolutnym zaprzeczeniem jego słodkiego, łagodnego charakteru.Głowa buldożka francuskiego jest masywna oraz kwadratowa..

Charakterystyka buldoga francuskiego.

Wymaga zainteresowania i bliskiego kontaktu z rodziną, dlatego nie nadaje się do życia w odosobnieniu.Pomimo niewielkich rozmiarów buldog francuski to silny pies.. Ze względu na skróconą trzewioczaszkę rasa ta zaliczana jest do tzw. grupy brachycefalicznej.. Rasa posiada cechy, które sprawiają, że jest to idealny pies dla większej i mniejszej rodziny.. Bardziej niż kolor liczy się ogólny wygląd.. Małe, ale krępe i muskularne.. Przy czym masywna sylwetka sprawia, że może ważyć całkiem sporo, bo nawet 14 kilogramów.. Charakteryzują się bardzo żywym usposobieniem stąd też ich nieustanna chęć dzielenia się swoimi radościami z właścicielem.Buldogi francuskie, mimo dość poważnego i nieco groźnego wyglądu, wyróżniają się dobrą naturą i wesołym charakterem.. Nie znaczy to jednak, że pieski w innym umaszczeniu są niegodne uwagi.. Są to sprytne psy, jednak zdaniem właścicieli buldog francuski trudno jest profesjonalnie trenować.Buldogi francuskie to bardzo popularna rasa psów w Polsce.. Nie należy dać się jednak zmylić.. Zastanawiają się czy ta niepozorna rasa nie kryje w sobie czegoś co ich zaskoczy.. Dorosły buldog francuski ma 27-34 cm wysokości.Buldog francuski to pies należący do ras małych.. Wysokość w kłębie to ok. 30 cm.. Za najbardziej reprezentatywnego przedstawiciela rasy uważany jest buldog francuski niebieski..

Historia rasy wiąże się z historią buldoga angielskiego i ogólnie psów bojowych.

Szczególną uwagę zwracają na siebie duże, stojące "nietoperzowate" uszy na kanciastej głowie oraz charakterystycznie krótka kufa i ogonek.Buldogi francuskie to małe psy o bardzo muskularnej sylwetce.. Każdy pies ma swój charakter, ale rasa może podać ogólny opis.. Nie wymaga wiele ruchu, więc nadaje się praktycznie dla każdego.. Ogony mają króciutkie: zakręcone lub załamane.Buldog francuski jest psem mierzącym maksymalnie 30 centymetrów.. Podobnie jest z osobami, które są zainteresowane zakupem psa rasy Buldog Francuski.. Waga samca powinna mieścić się w przedziale 9-14 kg, a suki w 8-13 kg, ale dopuszczalne jest, aby przedstawiciele tej rasy ważyli więcej o 500 g.Charakter buldoga francuskiego Charakterystyczne uszy nietoperza, pofałdowane czoło oraz opadające wargi: również francuska odmiana buldogów sprawia groźne wrażenie.. Jego uszy są średniej wielkości, szerokie u nasady i zaokrąglone na końcach.Buldogi francuskie należą do sekcji psów molosowatych i idealnie się w to wpasowują.. Nazwę używaną dzisiaj czyli bulldog pierwszy raz można znaleźć w liście z 1631 roku, gdzie pewien mężczyzna zamawia dwa takie psy, bo doskonale potrafią schwytać zębami byka.. Mocno przywiązuje się do właściciela i na każdym kroku okazuje mu swoje oddanie..

Pierwszego buldoga francuskiego wystawiono w roku 1887.Charakterystyka i zachowanie .

Charakterystyczne, duże uszy i krótki ogon zdecydowanie wyróżniają go od innych przedstawicieli gatunku.Buldog francuski nie ma podszerstka, a jego włos okrywowy jest krótki, miękki, gładki, przylegający i lśniący.. Krępa sylwetka, rozbudowane mięśnie i mocny kościec sprawiają, że buldogi francuskie przypominają zmniejszoną wersję wielkich molosów .Jak już wspomnieliśmy na samym początku, usposobienie buldoga francuskiego jest bardzo łagodne i przyjazne.. Ma krępą i zwartą budowę ciała, grzbiet o beczkowatym kształcie oraz mocne kończyny.. Najbardziej charakterystyczna jest jego głowa, która za sprawą dużych oczu i płaskiego pyszczka, może się kojarzyć z twarzą małego dziecka.Buldogi francuskie są raczej małe, o mocnej, zwartej budowie.. Buldogi francuskie wymagają atencji, umiarkowanego ruchu i solidnej dawki czułości.. Posiada charakterystyczne wydatne łuki nadoczodołowe przedzielone bruzdą, uszy szerokie sterczące, zaokrąglone przy nasadach, szyja krótka bez wiszącego podgardla.charakterystyka rasy Masa ciała buldoga francuskiego waha się od 8 do 14 kg, wysokość w kłębie wynosi między 25 - 35 cm.. Masa ich ciała powinna się mieścić między 8 a 14 kg.. Mają charakterystyczne sterczące, okrągłe uszy.Buldog francuski: charakterystyka rasy Buldog francuski (Bouledogue Français) to mały pies do towarzystwa, który wniesie do domu wiele radości..

Pies Buldog francuski - Opis i charakterystyka rasy Buldog francuski jest łatwo rozpoznawalny ze względu na swoje duże nietoperzowate uszy.

Witam chciałabym wam przedstawić rasę bliską mojemu sercu.. W swojej obecnej postaci buldog francuski jest znany od XIX wieku.Przed zakupem jakiegokolwiek psa wielu potencjalnych właścicieli zastanawia się jaki jest pies należący do danej rasy oraz jakie ma cechy charakterystyczne.. Buldogi francuskie to piękne psy, chciałabym was zarazić miłością do nich.. Małe psy rasy buldog francuski to doskonałe psy domowe, jednak wymagają długich, codziennych spacerów.. Rasa ta była po prostu .Buldog francuski - niebieski, szary, czarny… Wygląd tak samo elegancki.. "Francuzi" odziedziczyli coś po swoich angielskich przodkach, chociaż teraz są najbardziej mobilnymi, dobrodusznymi i otwartymi zwierzętami.. Sylwetka buldożków wpisuje się w prostokąt, z lekko uniesionym zadem.Charakter rasy buldog francuski Buldog francuski jest wesoły, ciekawski i towarzyski.. Ma mocną, szeroką i płaską głowę oraz wypukłe czoło.. Są to psy silne, a jednocześnie wylewne, o bardzo dużych uszach, co nadaje im wygląd czujnego i ciekawskiego psa.Buldog francuski - charakterystyka Buldog francuski to rasa psów małych, lecz masywnych.. Ma płaski pysk i krótką lśniącą sierść o pręgowanym, nakrapianym lub płowym umaszczeniu.. W tym artykule przedstawimy krótką historię i .Buldogi francuskie są typowymi, małymi molosami o zwartej budowie, dużej muskulaturze i grubych kościach.. Sierść musi być lśniąca, gładka i miękka.Pierwszy klub buldoga francuskiego został założony w Paryżu w 1880 r. Pierwsze rejestracje miały miejsce w roku 1885, zaś wzorzec ustanowiono w roku 1898, tzn. w roku uznania rasy przez francuskie Société Centrale Canine.. Pozostawione same sobie mogą niszczyć różne przedmioty domowe.1.. Uwielbiamy je przede wszystkim za nieokiełznany temperament, radość i energię.. Początkowo psy nie były szczególnie popularne we Francji, ale z czasem stały się faworytami arystokracji i beau monde.Buldogi francuskie to jedne z najpopularniejszych psów w Polsce.. Jednak zanim zdecydujemy się na zakup tego uroczego psiaka, powinniśmy swoją decyzję solidnie przemyśleć..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt