Sprawdzian z antygony liceum

Pobierz

Dlaczego Ismena nie chciała pomóc siostrze?. Napisz do nas.. Jaka kara groziła za złamanie zakazu króla?. TREŚCI LEKTUR .. Po tej konfrontacji wladcy z buntowniczka pojawia sie syn Kreona i narzeczony Antygony Hajmon.antygona, teatr grecki - sprawdzian - napisał w Język polski: bardzo proszę o rozwiązanie sprawdzianu:)TEATR GRECKI "ANTYGONA"1.. 2694 .Plik SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOŚCI "ANTYGONY".doc na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Antygona • Data dodania: 30 paź 2011.. Żył w latach 496-406 p.n.e. Jego główną zasługą dla teatru było wprowadzenie na scenę trzeciego aktora.. W jakim mieście rozgrywa się akcja dramatu?. Bierzecie udział?. Kto wypowiada słowa: ,,Bo hańba doznać od niewiasty klęski."?. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Szkoła podstawowa Gimnazjum Liceum Studia.. Biologia dwutlenek węgla Efekt cieplarniany efekt szklarniowy Ekologia freony gazy szklarniowe kłopoty w rolnictwie metan Przygotowanie.. poleca84% Język polski "Antygona" opracowanie.Ogłoszenia o tematyce: sprawdziany liceum na Sprzedajemy.pl - Kupuj i sprzedawaj rzeczy używane i nowe w Twojej okolicy.. 2694 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Wprowadził także dekoracje i postacie kobiece, odgrywane jednak przez mężczyzn.Sprawdzian ze znajomości chomików, szczurów i oczywiście gryzoni..

Przygotowanie do sprawdziany z Antygony Podobne tematy.

Przepisy prawa, instytucje kontrolujące, otoczenie przedsiębiorstwa gastronomicznego .. Szybka, łatwa i lokalna sprzedaż rzeczy z drugiej ręki.. Geneza Biblii: Nazwa wywodzi się z języka greckiego i oznacza tyle co 'książki'.. Tragiczne losy Labdakidów (wymień co najmniej 3 wydarzenia): a) b) c) 5.. "Antygona" to : a) tragedia, b) komedia, c) dramat właściwy.. Skomentuj.. Treść tragedii greckich opierała się na: a) autobiografii autora, b) mitach, c) faktach z historii danego państwa.. Osią utworu jest konflikt tragiczny między Kreonem (królem reprezentującym racje państwa) i Antygoną (buntowniczką walczącą o dobro jednostki).. 2.Matura próbna Operon 2018 POLSKI podstawowy: "Antygona" Sofoklesa na maturze z polskiego Odpowiedzi, pytania, arkusze 20.11.2018Jakie mieliście pytania na sprawdzianie z książki ,,Ten obcy" 2011-10-14 09:40:29 Jakie mieliście pytania na sprawdzianie z lektury "Krzyżacy" ?. 3.Sofokles Antygona - opracowanie.. Gdzie toczy sie akcja tragedii?BIBLIA 1.. Jak Edyp zareagowal na smierc Jokasty?. Sofokles, Antygona opracowanie: Katarzyna Tomaszek.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Antygona Kto jest autorem Antygony.. Antygona poprosiła swoją siostrę - Ismenę - o pomoc w urządzeniu pogrzebu brata..

2010-01-10 19:08:06; argumenty antygony?

Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Sprawdzian z działalności gospodarczej w gastronomii.. stich 4 lata temu.. Infolinia: (+48) 801 220 555, (+48) 22 422 30 01 Adres: Al.. Dodatkowo, przy każdej epoce, znajduje się sprawdzian (można go zastosować również jako ćwiczenie lub pracę domową) i podsumowanie do matury - z zaznaczonymi nawiązaniami z innych okresów literackich.Antygona - sprawdzian wiadomości.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Dlaczego Kreon wydał zakaz grzebania zwłok Polinika?. Sprawdzian znajomości lektury "Antygona" Sofoklesa.. W jakim mieście rozgrywa się akcja dramatu?. Dramat wywodzi się z kultu boga_____.. Przerwij test.. Ismena była temu przeciwna - uważała, że pochowanie brata będzie działaniem sprzeciwiającym się decyzji władcy.. Udostępnij.. Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e. a)Test ze znajomości lektury "ANTYGONA" 1.. Którego z braci Antygony Kreon zabronił pochować?. Technikum Mechaniczne w Białymstoku Antygona Sofoklesa .. 2011-11-15 15:18:31; charakterystyka Antygony 2011-02-01 19:02:55; Miał ktoś z was sprawdzian z treści ,, Antygony ''?.

Sprawdzian wiadomości z wos-u dla liceum - Trójpodział władzy w RP.

Uznana jest za zbiór ksiąg świętych żydowskich .Antygona musi naruszyc drugie.Test Wiedzy Z Lektury ''Katarynka'' Test Wiedzy Z Lektury ''Katarynka'' Szukaj.. Nieruchomości, Motoryzacja, Komputery, Meble, Antyki, Telefony, Sprzęt sportowy i inneWydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne.. "Antygonę" napisał: a) Tespis, b) Ajschylos, c) Sofokles.. Sprawdziany do lektur.. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa; E-mail: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie (00-807), Al.SPRAWDZIANY Z TREŚCI LEKTUR SZKOŁA ŚREDNIA KLASA I Anna Ewelina Kucharewicz Technikum Mechaniczne w Białymstoku Antygona Sofoklesa GRUPA I 1.. Antygona - powiesiła się, Hajmon - zadał sobie cios mieczem, Eurydyka - żona Kreona i matka Hajmona, na wieść o śmierci syna "żelazo w .Lektury Antygona / Antygona.. Kim byli Kadmejczycy?. Objaśnij, jakie więzy rodzinne łączyły: a) Antygonę i Kreona, b) Eurydykę i Hajmona?. 2012-02-26 15:51:56 Jakie zagadnienia mieliscie na sprawdzianie z króla Edypa ?. 2011-01-18 20:21:232018 POLSKI podstawowy: "Antygona" Sofoklesa na maturze z polskiego Odpowiedzi, pytania, arkusze 20.11.2018Antygona namawia siostre, aby wraz z nia spelnila swiety obowiazek.. Przyczyny popularności Biblii: - źródło prawdy dla wierzących, - zaspokaja ludzką ciekawość na temat początków świata i życiu pierwszych ludzi, - zawiera prawdy moralne, ma charakter dydaktyczny, - inspiracja dla tekstów kultury, 2..

2010-05-08 21:14:08; Mieliście sprawdzian ze znajomości ``Ten obcy`` ?

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Rzeszów.. Pytanie 1 /10.. Akcja "Antygony" rozgrywa się w:Ujrzawszy ojca w grocie, gdzie znalazł martwą Antygonę, (powiesiła się na muślinowej chuście), rzucił się na niego z mieczem, a potem, gdy Kreon się uchylił, zadał cios sobie.. Objaśnij, jakie więzy rodzinne łączyły: a) Antygonę i Kreona, b) Eurydykę i Hajmona?. Sofokles.Był to jeden z trzech, obok Ajschylosa i Eurypidesa, wielkich tragików greckich.. Sprawdź swoją wiedzę ze znajomości lektury.Najbardziej kompletny test z lektury Antygona jaki znajdziesz w sieci.. 7.SPRAWDZIANY .. Antygona to jedna z trzech sztuk Sofoklesa opowiadających o rodzie Labdakidów.. Autor zaczerpnął fabułę z mitologii.. Czego najbardziej żałuje Antygona, idąc na śmierć?. test > Antygona.. Gdzie toczy się akcja tragedii?. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury AntygonaCzy Antygona przyznała się do złamania zakazu Kreona?. ; Antygona to przykład wzorcowej tragedii antycznej.Katalog-> Dla ucznia-> Język polski-> Sprawdziany i testy "Antygona" - test Anna Chilczuk-Bech "Bogowie i ludzie" - test sprawdzający da klasy V Dorota Kołtko "Krzyżacy" Henryka Sienkiewicza - test sprawdzający znajomość przeczytanej lektury szkolnej Ola Bednarska "Orle gniazdo" - sprawdzian z języka polskiego dla klasy V Krystyna Prokopowicz .Czytanie ze zrozumieniem, s. 78-79 - plik pdf Klasyczny ideał piękna, s. 81 - plik pdf Drogi greckiej filozofii, s. 82-83, 89 - plik pdf Co wpływa na dobrą organizację państwa, s. 92 - plik pdf Czy warto być buntownikiem, s. 105-106,108 - plik pdf Los jest jego własnością, s. 112-113 - plik pdf I swoim śpiewem oczarował wszystkich, s. 117, 119, 120 - plik pdfKsiążka skierowana jest do nauczycieli języka polskiego, zawiera zbiór 30 scenariuszy z kartami pracy czy prezentacjami.. W jaki sposób nie usprawiedliwiała bohaterka decyzji o pogrzebaniu brata?. Program zajęć pozalekcyjnych z piłki .Liceum i technikum.. Anna Ewelina Kucharewicz .. a) pozbawienie praw, b) wygnanie z kraju, c) śmierć.. Do kogo z prośbą o pomoc w pochowaniu Polinejkesa zwróciła się Antygona?. a) tak, b) nie, c) tak, ale udawała, że nic nie wiedziała o zakazie króla..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt